UDEA Elektronik

UDEA kablosuz haberleşme (RFID/IoT) teknolojileri konusunda ürün tasarımı ve üretim hizmeti sağlamak amacıyla kurulmuş özel bir şirkettir.

DETAYLI BİLGİ

UDEA Wireless Technologies

UDEA kablosuz haberleşme (RFID/IoT) teknolojileri konusunda ürün tasarımı ve üretim hizmeti sağlamak amacıyla kurulmuş özel bir şirkettir.

DETAYLI BİLGİ

Kuruluştan günümüze, tasarım ve üretim konularında uzmanlaşarak, bir çok farklı sektöre yönelik ürün, elektronik/elektromekanik sistem ve alt sistemler tasarlayıp üreten bir firma haline gelmiştir. Udea, sunduğu ürün ve ürün aileleri ile dünya genelinde bir müşteri portföyüne ürün ve hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Projelerin elektronik / elektromekanik ile ilgili kısımlarda aşağıdaki hizmetleri sunabilmekteyiz.

Proje Planı
Hazırlama

Konsept oluşturma/
Teknik destek

Simülasyon/
Prototip çalışmaları

Donanım/Yazılım Geliştirme

Test/Kalifikasyon
Çalışmaları

Seri Üretim

Bu uygulama alanlarına örnek olarak Uzaktan Anahtarsız Giriş sistemleri, Alarm ve Güvenlik sistemleri, SCADA ve telemetri sistemleri, Endüstriyel Otomasyon ve Kablosuz Sensör uygulamaları gösterilebilir. Udea ürünlerinin müşteri uygulamalarına veya sistemlerine daha hızlı entegrasyonu için gerekli danışmanlık, eğitim ve mühendislik hizmetlerini de sağlamaktadır.

Firmamız analog-digital elektronik tasarım ve RF teknolojik bilgi birikimini, özellikle savunma sanayi ihtiyaçlarına uygun sistem ve platform ürün tasarımından kurulumuna kadar olan her aşamasında sunmaktadır. Projelerin elektronik ve RF ile ilgili kısımlarında aşağıdaki başlıklarda hizmet sunabilmekteyiz.

Tüm kablosuz sistemler ve ağlar benzer sistemlerin ya da aynı frekans bandında çalışan diğer cihazların yaratacağı enterferansa maruz kalabildiğinden, özellikle son yıllarda, iletişim altyapısı için yeni yatırım gerektirmemesi nedeniyle enerji hatları üzerinden sayısal iletişim (Power Line Communication) uygulama alanları bulmaya başlamıştır.

Udea uzaktan sayaç okuma (AMR) ve ev otomasyon networklerinde iletişim altyapısı olarak kullanılabilecek universal ve maksimum esneklikte bir PLC modem altyapısı geliştirmiş ve müşterinin kullanımına sunmuştur.